בריכת אלישע ירושלים - קורס שחייה לימוד שחיה חוג שחייה שיעורי שחיהלימוד שחייה –טרום שחייה


לימוד שחייה לילדים מגיל 5


התמודדות מיוחדת עם פחד מהמים

 

 

 לימוד שחייה לגילאי 4 - 5 (טרום שחייה)


ילדים בגן טרום חובה מתחילים להרגיש את השינוי הנדרש מהם בתור "בוגרים". פעילויות הגן נעשות יותר ויותר דידקטיות, הם לומדים אותיות ומספרים, כותבים וממלאים משימות שבהן הם נדרשים להיות מרוכזים ומחושבים.

בדיוק בשלב זה, שחייה היא פעילות גופנית חיונית ביותר! השחייה משחררת ומהנה, מחזקת את הילדים מבחינה מוטורית ומעצימה בהם את תחושת המסוגלות העצמית החשובה כל כך לכל תחומי החיים.

לימודי השחייה אצלנו הם בראש ובראשונה חוויה מהנה: הילדים רוכשים עצמאות במים, מבלים בבריכה עם שירים ומשחקים ומתוך הכיף הם לומדים את תנועות השחייה ואת ההתנהגות הגופנית המתאימה לשהות במים. הם מגיעים לחוג בשמחה ובהתמדה ורוכשים בהדרגה את מיומנויות השחייה.

נוסף לשיפור מיומנויות השחייה, התוצאות המיידיות של הפעילות במים הן עצמאות במים, שיפור תפקודי מערכת הנשימה, שיפור סיבולת לב-ריאה, שיפור טווחי התנועה במפרקים, חיזוק רצועות הכתפיים, שיפור הקואורדינציה ותכנון תנועת הגוף.

מה בחוג?

שיעורים פרטניים או זוגיים המועברים ע"י מדריכי שחייה מוסמכים,  מתאים לילדים בני 4- 5 המיומנים חלקית בשחייה או שאינם יודעים לשחות כלל והמסוגלים להיות לבד עם מדריך במים.

תגובות עם סיום לימודי טרום השחייה

- "הייתה לנו התלבטות רצינית אם לשלוח בגיל צעיר ללימודי שחייה, וההחלטה שכן לשלוח הסתברה כמעולה! המהירות שבה הוא קלט את התנועות ואת הנשימה היא פשוט מדהימה. הוא הילד השלישי בבית וזה נתן לו תחושה שיש לו משהו מיוחד שהוא מסוגל לעשות, זה נתן לו ביטחון" (אב לילד בן 4.5)


- "אנחנו רואים שהוא נהנה, שוחה בהתאם ליכולת שלו, מלא ביטחון במים. נפלא." (הורים לילד בן 4)

לפרטים חשובים ולמידע נוסף

 

 

לימוד שחייה לגילאי 5 ומעלה

 

"מוכנות לבית ספר" הפך להיות מושג מפתח בהתפתחות הילד. מדובר במושג רחב המתייחס להיבטים רגשיים, פיזיולוגיים וחברתיים.

שחייה טומנת בתוכה את כל ההיבטים הללו. השחייה היא קודם כל פעילות ספורטיבית מהנה רבת השפעה על הגוף ומשפרת מיומנויות מוטוריקה גסה ועדינה, מחזקת את חגורת הכתפיים ומשפרת את הקואורדינציה. יכולות פיזיות אלה קשורות קשר ישיר למיומנויות נדרשות בבית הספר, לרבות כתיבה וקריאה, תכנון, התארגנות ועוד.

נוסף על התרומה הגופנית המשמעותית, לימודי השחייה מהווים חיזוק רגשי ומשפיעים ישירות על הביטחון של הילד ועל תפיסת המסוגלות העצמית שלו. התמודדות עם אתגרי הבריכה ורכישת העצמאות במים - מחזקות את האמונה של הילד בעצמו והוא משמר את חוויית ההצלחה גם מחוץ לבריכה.

לימודי השחייה אצלנו הם מהנים ומרגשים עבור הילדים. המפגשים מלווים במשחקי מים, האווירה נהדרת והמדריכים מלאי מרץ ואהבה למקצוע. זוהי חוויה נפלאה שבה הלומד רוכש מיומנויות שחייה שאותם יוכל ליישם במהרה ויזכור לכל חייו.

מה בחוג?  
שיעורים פרטניים או זוגיים; מדריכי שחייה מוסמכים; לימוד סגנון שחייה אחד (חזה או חתירה), בהתאם לנטייה של הילד; מתאים לילדים מגיל 5 המיומנים חלקית בשחייה או שאינם יודעים לשחות כלל.

תגובות לאחר סיום לימודי השחייה

- "חשבנו שאנחנו יכולים ללמד אותה שחייה בעצמנו. אבל בשביל זה צריך רצף של מפגשים, אחד על אחד, בלי הסחות דעת מסביב ובלי ילדים שנראים לה אלופי העולם בשחייה מסביבה. ב"אלישע" היא למדה תוך זמן קצר, שוחה הרבה יותר טוב מאיתנו, נושמת נכון... מזל שהחלטנו
לשלוח אותה לחוג!" (הורים לילדה בת 6)


- "לימוד השחייה ב"אלישע" היא הדבר הכי טוב שעשינו למענו. הוא תפס ביטחון לא רק במים אלא
בכלל, גם בחברה וגם בבית הספר. זה שהוא שולט בגוף במים – הביא לו עוצמה גם לדברים אחרים,
וזה מתבטא אפילו בלימודים". (אם לילד בן 8)

לפרטים חשובים ולמידע נוסף

 


לימוד שחייה למתמודדים עם פחד מהמים


חרדת מים משמעותה פחד מתמיד ומוגזם המתעורר עקב מים. החרדה מתעוררת בעת חשיפה של מים – בבריכה, בים או אפילו באמבטיה (או ציפייה לקראת הופעת המים). במקרים של חרדת מים התגובות הקשות הן צרחות, קוצר נשימה, סחרחורת, הזעה ועוד. ישנן תגובות "קלות" יותר כגון היצמדות לאדם אחר או לעזרי ציפה, הימנעות מטבילת הראש או הפנים ועוד. 

הדרך הנכונה ביותר לטפל בפחד מהמים היא להבין את מקור הבעיה ולטפל בה בעזרת מדריך מוסמך ומנוסה ש"יתקן" את חוויית המים אצל הלומד.

אצל לומדים המפחדים מהמים, המטרות הראשוניות של החוג הן שונות: הפחתת הפחד והחשש באופן הדרגתי עד להעלמתו, הקניית עצמאות וביטחון בעת השהייה במים, חיזוק רגשי, שיפור תפיסת המסוגלות העצמית ורק אז הקניית שליטה בסגנון שחייה אחד לפחות.

אצלנו המפגשים מתקיימים באווירה נעימה ונינוחה. ההנאה המרובה מהתהליך ומהמפגשים מעודדים את הלומד להתמיד בחוג ולהתנתק בהדרגה מכל חששותיו.

מה בחוג?

מפגשים פרטניים, המועברים ע"י  מדריך שחייה מוסמך ובעל הסמכה טיפולית.


תגובות עם סיום לימודי השחייה
 
- "החוג ב"אלישע" הביא אותו ממצב שהוא לא הכניס את קצה הרגל למים – למצב שהוא שוחה בחופשיות ובביטחון. בשום בריכה אחרת שביררנו לא ידעו לייעץ לנו כמו שייעצו לנו כאן". (אב לילד בן 11)


- "אני סובלת שנים מהפחד הזה ממים והיום שיש לי ילדים אני חייבת להתמודד עם הפחד ולצאת מזה. בזכות התהליך פה ב"אלישע" אני משתחררת בהדרגה מהפחד וזה הולך ומשתפר". (זהבה, בת 35)


לפרטים חשובים ולמידע נוסף


בפגישת היכרות, לפני לימודי השחייה, אומרים לנו"הוא לא מוכן אפילו לטבול את הרגליים בבריכה, אז איך הוא ילמד לשחות?"
"הוא לא עושה שום פעילות ספורטיבית ואנחנו חייבים לחזק אותו מבחינה מוטורית"
"אנחנו מתכננים חופשה עם בריכה ורוצים שהוא ייהנה ממנה"


עם סיום סדרת המפגשים, אומרים לנו
" לא ייאמן איך שהוא משוחרר ובטוח בבריכה!"
"אנחנו רואים שהשחייה חיזקה אותו פיזית"
"הוא הפך להיות ממש חיית מים!"


איך מתרחש השינוי בעזרת לימודי השחייה

• המדריכים שלנו - לימוד השחייה לתינוקות ולפעוטות מועבר על ידי מאמני שחייה מנוסים. הידע המקצועי הרחב והניסיון הרב של המאמנים שלנו, מביאים למימוש כל היתרונות והמטרות של שחיית תינוקות ופעוטות.
• חלוקה לקבוצות קטנות - אנו שמים דגש רב על פעילות בקבוצות קטנות המחולקות לפי גיל התפתחותי. הקבוצה הקטנה מאפשרת השקעה בכל משתתף ותשומת לב מרבית של מאמן השחייה.
• שילוב משחק ושיר – לימוד שחייה בגיל הרך הוא חווייתי ונעים. המפגשים מלווים במשחקי מים, בשירים ובאווירה אינטימית ונפלאה. החוויה החיובית יוצרת חיבור בין המים לבין הנאה וכיף, וכך כל המשתתפים, בכל גיל, מגיעים בשמחה למפגשים ומתרגלים את תנועות השחייה בהצלחה.
• קשר הורה וילד – לימודי השחייה לתינוקות ולפעוטות מחזקים את הקשר בין הילד לבין ההורה המלווה אותו. בזכות המפגשים גם ההורה חש ביטחון בתפקוד של הפעוט במים וחווה איתו אינטימיות מיוחדת בשעת המפגש. הקשר הזה תורם להצלחת לימוד השחייה.

 

דף הבית  |  תינוקות ופעוטות   |  פעילויות מים לילדים  |  היפוטוניה וחגורת כתפיים  |  פחד מים  |  קשב וריכוז   |  פעילויות מים למבוגרים  |   תנאי שימוש   | צור קשר

© כל הזכויות שמורות ל-אלישע                        

אתר החוגים והפנאי המוביל בישראל נבנה על ידי "חוג" אתר החוגים